Серйозне спотворення слухового сприйняття може навіть призвести до втрати бажання слухати, що, у свою чергу, знижує бажання спілкуватися. Це відбувається з двох причин: людина, у якої спостерігається таке спотворення, страждає від невпевненості в собі, або просто відмовляється від спроб встановити комунікацію, що призводить до труднощів у спілкуванні.
Як ви пам'ятаєте, вміння чути необов'язково є наслідком хорошого слуху. Слухання характеризується щирим прагненням встановити комунікацію, якістю сприйняття та інтерпретації отриманого звукового повідомлення. Таким чином, уміння чути залежить не від слуху або чутливості вуха, а від того, наскільки ефективно наш мозок обробляє почуте, тобто від ступеня використання слуху. Хоча "комунікативні розлади" - занадто загальне поняття, і труднощі з комунікацією можуть бути викликані різними причинами, встановлено, що значне число проблем комунікації виникає, як наслідок відомих порушень функції слуху.
Складнощі з комунікацією можуть приймати різні форми. Наприклад, вони можуть проявлятися як нездатність сприймати звуки навколишнього середовища, не відчуваючи при цьому загрози. Деякі люди, що страждають комунікативним розладом, чують у гриманні дверима чи приглушеному шумі в ресторані, або навіть у добрезнайомих голосах людей загрозу.. При деяких комунікативних розладах людина не може, або може частково, використовувати власний голос в якості основного інструменту комунікації. Це викликано тим, що вона не контролює різні мелодійні складові власногоголосу - інтонацію, виразність, ритм, силу та ін. Тому. як наслідок,її голос сприймається співрозмовниками як грубий, різкий або, навпаки, беземоційний, позбавлений будь-якої виразності.
Метод "Томатіс" розвиває сприйняття і відтворення звуку, тим самим ефективно впливаючи на комунікацію.
*Метод TOMATIS® і программа TALKSUP® не являють собою ні лікування,ні засіб постановки діагнозу для будь-якого медичного чи психологічного розладу